Interview s naší bylinkářkou Veronikou Horákovou

Když v rodině paní Veroniky Horákové došlo ke zdravotním problémům, které zdánlivě neměly lékařské řešení, nevzdala se a hledala odpověď v přírodě. Prvním impulsem bylo seznámení se s knihou slavné rakouské bylinkářky Marie Treben , která nastartovala její cestu světem bylinek a přírodní léčby. Nakonec se paní Veronika rozhodla věnovat se svému koníčku profesionálně. Měli jsme šanci se jí zeptat na pár otázek a rádi vám tento rozhovor zprostředkujeme.

 

"…doplním ještě trochu, jak jsem se dostala k bylinkám. Je pravda, že v naší rodině se vyskytly, přesněji u mé maminky, zdravotní potíže a jelikož nenacházela uspokojivé lékařské řešení, dostala se k bylinkám. Výsledek ji natolik nadchl, že se rozhodla bylinkám věnovat naplno a nakonec otevřela v Třebíči obchod s bylinkami, který funguje dodnes. Já v té době byla ještě dítě. Přírodní léčení beru absolutně přirozeně, neboť to v naší rodině byla běžná věc, řešit neduhy bylinkami a přírodní cestou. Je to zhruba 20 let, co máma potřebovala v obchodě pomoct. A od té doby se tomuto oboru věnuji profesně."

Jak sama uvádíte, ve vaší rodině došlo ke zdravotním problémům, kterým bylo potřeba čelit.  Předpokládáme, že jste nejprve navštívili lékaře a vyzkoušeli tradiční postupy léčby. Byly účinné jen z části nebo vůbec? Co bylo prvotním impulsem hledat odpověď v podobě bylinek a přírodní léčby?

Ano určitě, lékaře tehdy navštívila. Když si dovolím hovořit za mamku, tak výsledky byly spíše neúčinné a neuspokojivé, proto sáhla po bylinkách a efekt byl skvělý. Stačilo málo a dostavil se účinek. Maminka ruku v ruce s přijetím bylinek do života dostala i jiný pohled na svět a proto se začala o tuto tématiku více zajímat.

Projevoval někdo z rodiny nebo vašich blízkých v minulosti vášeň k bylinkám a přírodě nebo jste ve své generaci první?

Jak jsem se již zmínila, začala s nimi máma. Já jsem pokračovatelka, ale každá jdeme svou vlastní cestou, každá trochu jinou. Veškeré postupy spolu konzultujeme a vzájemně se od sebe učíme. Můj hlavní zájem je o psychologii a takový ten vnitřní svět, který všichni máme. Jsem přesvědčena, že odtud většina nemoci vzniká. Proto jsem se také dostala před lety k Bachovým esencím, které řeší emociální stránku člověka a nakonec jsou součástí našich bylinek.

Myslíte, že je vhodné kombinovat přírodní léčbu s tradičními lékařskými postupy? Setkala jste se někdy ze strany lékařů s despektem k přírodní léčbě?

V jistých případech lze samozřejmě kombinovat přírodní léčbu s tou tradiční, nicméně, je vždy třeba zvážit případ od případu a nelze tuto odpověď vzít na všechny.Lékaři se někdy staví s despektem, někteří až s výsměchem, jiní k nám chodí a jsou k přírodní léčbě pozitivně naladěni.  Alespoň já to vnímám tak, že se situace obrací více k tomu pozitivnímu přístupu, což je hezké.

Účinky některých bylinek mohou potlačovat či naopak posilovat účinky léků, které dotyčný bere. Pokud si není některý zákazník jistý, zda může využívat vaše přírodní přípravky, může se na vás obrátit s dotazem o radu?

Nemůžeme se stavět do role lékaře a každý ošetřující lékař zná diagnózu svého pacienta, léky a kombinace léků, jeho minulost a také dědičné dispozice. Proto je to u nás spíše naopak a odkazujeme na lékaře, nechť jim přírodní léčbu doporučí, či nikoliv. V některých případech opravdu bylinky nedoporučujeme užívat, nebo jen vymezené byliny. Nicméně pro radu mi může kdykoliv každý zákazník zavolat.

Třífázová očistná kúra TRIZONES si našla mezi vašimi zákazníky velkou oblibu.  Můžete upřesnit, k čemu slouží, jak funguje a co se během každé fáze děje v těle?

Ano, TRIZONES opravdu našla své fanoušky a věrné uživatele. Je to komplexní bylinná očistná kúra. Je rozdělena na tři fáze. Logické a systematické sestavení z ní udělalo pravě to, že funguje. První fáze je zaměřena na střevní aparát, tam se schovává velká část našeho imunitního systému. Pokud nejsou v pořádku střeva, nefunguje tělo tak, jak má.  Vstřebávání živin, psychika, energie, zdravá pokožka, alergie a další, to vše lze přes střevní aparát řešit. Další fáze je na úpravu metabolismu, správnou funkci střev a odstranění vnitřních tuků. Poslední fáze je určena na lymfatický systém, odvodnění, pročištění, zmírnění otoků.  A jako celek pro sebe jednoduše uděláte něco dobrého, prospěšného a budete se cítit dobře.

Jak probíhá ověřování správného složení přípravků a jak je testujete a vyrábíte?

Složení se připravuje na základě zkušeností, znalostí, ale i intuice. Tento základ konzultuji ještě s odborníky, kteří jsou zvyklí složení zkoumat analýzou širokého spektra chemických a mikrobiologických vlastností, kterou provádí akreditovaná laboratoř. A dodržování HACCAP (systém kontroly výroby a jakosti) zaručuje, že výsledek odpovídá potřebné certifikaci. Někdy se finální složeni přehodnotí, mění, až je výsledek uspokojivý. Testujeme nejprve na sobě, svých blízkých a věrných zákaznících, výsledky hodnotíme, konzultujeme a zapisujeme, je to pro nás důležitou součástí naší práce. Bez toho by nevznikl správně fungující produkt/účinek.

Můžete uvést některé příklady, kdy vaše přírodní přípravky zákazníkům pomohly? Pracujete nějak se zpětnou vazbou, kterou od nich získáte?

Pokud máte na mysli TRIZONES, tak si většinou zákazníci pochvalují účinek na kožní potíže, únavu, úpravu trávicího systému, chronickou zácpu, odvodnění přebytečné vody, alergie, lupénku a celkově se po kúře uživatelé cítí prostě lépe a získají potřebnou energii.  Kúru zařadili jako takovou pravidelnou detoxikační součást svého života. Zpětná vazba je důležitá, díky ní jsme například přistoupili k nápadu rozdělit kúru TRIZONES dle svých jednotlivých fází a prodáváme jednotlivé fáze/produkty i samostatně na určitý problém. (VERMOPROBIAN-správná funkce střev, METABOLIAN-rychlejší spalování tuků, LYMPHOBIAN-odstranění přebytečné vody).

Prodáváte svoje produkty jen v Čechách nebo i v zahraničí?

V tuto chvíli prodáváme v Čechách a na Slovensku.

Který z produktů je mezi zákazníky nejpoptávanější a proč?

TRIZONES díky své komplexnosti.

 

Zpět do obchodu